KENT GÜVENLİK VE YÖNETİM SİSTEMLERİ
CITY SECURITY AND MANAGEMENT SYSTEMS

KENT GÜVENLİK VE YÖNETİM SİSTEMLERİ

Kameralı Güvenlik ve Yönetim

KENT GÜVENLİK VE YÖNETİM SİSTEMLERİ
  • Danışman
    Inside Proje
  • Kent Güvenlik Yönetim Sistemi, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kamu güvenliğini sağlamak, iç güvenlik tehditlerine karşı savunmak ve kontrol görevlerini daha etkin bir şekilde yerine getirmek için Türkiye'nin kentsel alanlarında kolluk kuvvetleri için kullanılan modüler bir izleme ve görüntüleme sistemidir.

KENT GÜVENLİK VE YÖNETİM SİSTEMLERİ

 

 

Emniyet Genel Müdürlüğünün asayişi sağlamak, iç güvenliğe yönelik tehditleri bertaraf etmek ve denetim görevini daha etkin gerçekleştirmek amacıyla mevzuata uygun olarak elde edilen görüntü, ses ve konu özetlerinin işlenerek anlamlı sonuçlar üretilmesini ve bu sonuçların PolNet’e aktarılması ile oluşan bilişim sistemidir. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) şehir içindeki yapıyla ilgili, şahıs, araç arasında zaman kaybetmeden ön bilgi almalarını sağlayan, kullanıcıların konum bilgisini destekleyen, gerçekleştirilen işlemlerde değerlendirme niteliğinde döküm, grafik ve harita üretebilen yazılım, donanım ve hizmetlerin bütününde oluşan bir sistemdir.
Bu konuyla ilgili olarak özellikle ülkemizde Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki sıkıntılardan en büyüğü terör suçlarıdır. Terörün yanında kaçakçılık ve buna benzer olayların çözümü konusunda birçok çalışma vardır. Sağlıklı bilgiye ulaşmak açısından, nüfus kimlik bilgisi, sürücü bilgisi, sürücü ceza puanı, aranıp aranmamasıyla ilgili (GBT) bilgisi, çalıntı araç, tescil bilgisi ve bunların coğrafi bilgi sistemleriyle desteklenir. Şehirlerde, belediye sınırları içerisinde gerçekleşecektir olayla ilgili olarak anında bilgi, veri tabanındaki her türlü bilgiye çevrimiçi ulaşıp suç ve suç unsurları ile ilgili etkin denetimi sağlamak amaçtır. MOBESE; kent güvenlik görüntüleme sistemidir. Yetenekleri sayesinde bize bakan sokakla ilgili, plaka tanıma, hırsızlık alarmı, yasak bölge ihlali, park yasağı ihlali, şüpheli paket alarmı, şüpheli gezinen ve duran kişi, pankart açma, bayrak yakma, şahıs izleme, şüpheli aracın öngörülen zamandan fazla parkı, duran trafik uyarısı gibi konuların görüntü analizlerinde standart yazılımların uygulandığı, uygulanacağı alanlardaki çalışmalardır. MOBESE’lerle kent güvenlik sistemi bir bütün olarak çalışır. Sadece trafik değil, ülke çapında kaçakçılık, terör ve benzeri bütün yapılarla ilgili çalışmalarda kullanılarak toplum ve ülke açısında büyük faydalar sağlanmıştır.

 

 

WhatsApp chat